Nέοι Πιερικού-Νέοι Δόξα Δράμας 0-2

Άδικο θα μπορούσε να χαρακτηρισθεί το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού για την ομάδα Νέων του Πιερικού η οποία δικαιούνταν αν όχι την νίκη τουλάχιστον την ισοπαλία.Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Κάτω Αγιάννη παρουσία πολλών φιλάθλων.Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Πιερικό να ελέγχει πλήρως το ρυθμό ενώ επίσης ήταν αυτός που έχασε και την πρώτη κλασσική ευκαιρία του αγώνα.Το ημίχρονο έληξε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Δράμα ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να προηγηθεί στο 77'.Ο Πιερικός προσπάθησε να αντιδράσει ωστόσο ο χρόνος που υπολείπονταν φάνηκε να μην είναι αρκετός.Το τελικό αποτέλεσμα γράφτηκε στο 86' όταν μετά από σουτ και απόκρουση του τερματοφύλακα του Πιερικού Παπανικολάου, στην επαναφορά ο παίκτης της Δόξας έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 2-0.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ:Παπανικολάου,Μποστάντζι,Γεωργιάδης,