ΗΡΑΚΛΗΣ Κ20-ΠΙΕΡΙΚΟΣ Κ20 3-2 ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ ΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ

Απρόσμενη ήττα υπέστη η ομάδα Νέων του Πιερικού, αφού στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να κερδίζει 0-2 αλλά όλα άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι κατάφεραν και γύρισαν το παιχνίδι κερδίζοντας με 3-2.Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Μίκρας στις 12.00 το πρωί του Σαββάτου.Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στον Πιερικό, ο οποίος έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα δύο τερμάτων με σκόρερ τον Νούλα και τον Καρτσαμπά.Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης έβαλε λίγο το χεράκι του και έσπρωξε την ομάδα του Ηρακλή στη νίκη,αφού έκλεισε την ομάδα του Πιερικού στα καρέ της με αλλεπάλληλα φάουλ που έδινε υπέρ των γηπεδούχων.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Παγώνης): Παπαδόπουλος, Μουχάλης, Τσακίρης, Σαράφογλου, Μαυρίδης, Λαβιδάς, Σταφυλίδης ( 46' Θόρια - 82' Καμήλαλης ), Λέκος, Φεντάνης, Αποστολίδης (46' Κυρικτσης), Στεφανίδης,
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μυστακίδης): Τσιλεγκερίδης, Παναγιωτίδης Γ. (83΄ Τόσκας ), Καλαϊτζής, Μπαμίχας, Καρτσάμπας (75΄Γεωργιάδης ), Τσιώμης, Παναγιωτίδης Α., Μιχαηλίδης , Νούλας ( 70΄Ερμάλ ) , Δαλαμήτρας, Γκβαζάβα