LIVE:Παναιτωλικός-Πιερικός 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σήμερα ο Πιερικός αγωνίζεται στα πλαίσια της 20ης Αγωνιστικής
στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό, μπορείτε να παρακολουθήσετε
λεπτό προς λεπτό όλες τις φάσεις του αγώνα από το pierikosnews.blogspot.com σε συνεργασία με το www.panaitolikos1926.gr

Έναρξη του αγώνα.

1' Πρώτη πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Κεφαλιά προς τα πίσω από τον Φαβάλι, θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πιερικού.
  5' Φάουλ σε καλό σημείο από τον Σίσιτς, διώχνει δύσκολα η άμυνα του Πιερικού.
  12' O Παναιτωλικός ψάχνει το γρήγορο γκολ ενώ η ομάδα μας έχει κλειστεί πίσω ψάχνοντας κάτι καλό με αντεπιθέσεις, το παιχνίδι βρίσκετε στο 0-0.
  14' Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αποστολίδη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τακίδη.
*** Έπεσε ο ρυθμός το τελευταίο πεντάλεπτο.
20' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Φαβάλι ο Σίσιτς έπιασε την κεφαλιά που δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τον τερματοφύλακα του Πιερικού.
24' κάθετη πάσα από τον Σίσιτς για τον Μπόγιοβιτς που την τελευταία στιγμή ανακόπηκε απο τον Γιαζιτζόγλου.
**Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι αλλά ο Πιερικός έριξε λίγο τον ρυθμό.
32' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μελισσά ο Γκόλιας.
**Καταπληκτικός απόψε ο Βασιλειάδης καθώς έχει σώσει την εστία μας από αρκετούς κινδύνους.
41' ΓΚΟΛ!! 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΛΟΝ.   Λήξη ημιχρόνου Παναιτωλικός - Πιερικός 1-0

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

48' ΓΚΟΛ!! 2-0 Καλά καλά δεν μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες και ο Πιερικός δέχεται και δεύτερο γκολ από τον Καμαρά.

60' Ο Καμαρά κάνει το 3-0 για τον Παναιτωλικό μετά από άψογη συνεργασία των παικτών του Παναιτωλικού.

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Τζούνιορ στη θέση του Καμαρά.

63' Άλλη μια καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Μπελόν να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα να καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα του Πιερικού.

Αλλαγή για τον Πιερικό, στη θέση του Αποστολίδη ο Μανίκας.

74' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ομαδα του Παναιτωλικού , στη θέση του Σφακιανάκη ο Ιορδανίδης.

79' Το τέταρτο γκολ των Παναιτωλικό ο Μπελόν, που διπλασιάζει και αυτός τα τέρματα του!

ΤΕΛΙΚΟ 4-0 !!!!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τακίδης,Κούσας,Ιωάννου,Αραμπατζής,Μελισσάς, ,Σφακιανάκης,Σίσιτς,Μπελόν,Καμαρά,Φαβάλι,Μπόγιοβιτς

Παραλειπόμενα * Ενα λεπτό πριν την έναρξη του αγώνα μικροεπεισόδιο σημειώθηκε στη μικρή κερκίδα καθώς οπαδός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου.

Φωτογραφικό υλικό

Το LIVE θα ξεκινήσει στις 14:00
O αγώνας ξεκινάει στις 15:00

2:13 - Καλησπέρα σας από το Στάδιο Γ.Φ.Σ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
το Pierikosnews απόψε σας δώσει LIVE τον αγώνα λεπτο προς λεπτό
και θα σας παρέχει συνεχή ενημέρωση καθώς βίντεο και φωτογραφίες.
2:17 - Η ομάδα του Πιερικού κάνει την εμφάνιση της στο γήπεδο
2:25 - Στο χορτάρι και η ομάδα του Παναιτωλικού
2:28 Η διάταξη της ομάδας του Παναιτωλικού: Τακίδης κάτω απο τα δοκάρια,Κούσας, Ιωάννου κεντρικοί αμυντικοί,αριστερά Μελισσάς και δεξιά ο Αραμπατζής.Αμυντικά χαφ Σφακιανάκης ,Μπελόν,δεξί χαφ ο Καμαρά,αριστερό ο Σίσιτς και ο Φαβάλι πίσω απο τον Μπόγιοβιτς.
2:30 Οι οργανωμένοι του Παναιτωλικού απέχουν ως ένδειξη διαμαρτυρίας.
2:33 - Μίση ώρα πριν την έναρξη,περίπου 500 άτομα βρίσκονται στο γήπεδο.
2:50 Πάνω από 2.000 κόσμος αυτή τη στιγμή στο "κλουβί",
και οι δυο ομάδες μπαίνουν στα αποδυτήρια.
2:55 Ενδεκάδα Πιερικού: Βασιλειάδης, Νίκου, Παπατόλιος, Ντόκιτς, Αποστολίδης, Φαμπίνιο, Κόιτς, Μπελόσεβιτς, Ντάνι, Ελευθεριάδης, Γιαζίτζογλου.
2:57 Λιγότερο από τρία λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.
2:59 - Οι δυο ομάδες ειναι στον αγωνιστικό χώρο.