Νίκη με 2-4 οι Νέοι του Πιερικού στα Γιαννιτσά

Με 2-4 επιβλήθηκε η ομάδα Νέων του Πιερικού με την αντίστοιχη ομάδα τω Γιαννιτσών.

Καλύτερη η ομάδα του Πιερικού σε όλη την διάρκεια του αγώνα παρά του ότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ  στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η απάντηση ήταν αμεση.1-0, 1-1, 2-1, 2-2 όπου ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κατερίνης μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο παίζοντας ποιοτικό ποδόσφαιρο πετυχε όλα δυο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 2-4.

Τα γκολ για τον Πιερικό πετυχαν οι: Παναγιωτίδης Αν. 2 – Κατσούλης 1 – Νούλας 1.

Η εντεκάδα για τον Πιερικό:

Πιερικός (Μυστακίδης): Παπανικολάου, Παναγιωτίδης Γ., Μπαμίχας, Καρτσαμπάς Αλ., Ερμάλ, Δαλαμήτρας, Ζούκα, Νούλας, Παναγιωτίδης Αν., Κατσούλης, Βραχνός.
Έπαιξαν οι: Τσιώμης Β., Χατζηγεωργιάδης, Καλαϊτζής.