Βορράς Αμπελοκήπων -ΠΙΕΡΙΚΟΣ Κ17 1-5

Σύνθεση (Πιερικου:Καραγκιόζης Καραμητσιος Τσητιροκης Γαλανοπουλος Σιδεριδης Τσινικος Κ.Μισιουδης Οικονομου Υφαντης Πασταδανιαν Μπαλαχατζε)
1ο λεπτό και ο Πιερικος μπενει μπροστά στο  σκορ με τον συνδυασμό του Μισιουδη με τον Πασταδανιαν και τον τελευταίο να βρίσκει με υπέροχο σουτ τα δίχτυα και να γράφει το 0-1
το 0-2 ηρθε στο 15' λεπτό αφού μετά από σέντρα του Υφαντή ο τερματοφύλακας έχασε την μπάλα και σε μπέρδεμα του αμυντικού η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αυτογκόλ..
Ο πιερικος δεν σταματάει να επιτίθεται με στο 20΄ και 21΄ λεπτό με δυνατό σουτ του Υφαντή στο γαμα και στην συνεχεία με άψογο συνδυασμό του Μπαλαχατζε με τον Μισιουδη γράφτηκε το 0-4
Στο 30΄ λεπτό έρχεται ο Τσινικος με την σειρά του και αυτός να κάνει πέντε τα τέρματα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ και με άψογη κεφαλιά μετά από σέντρα κόρνερ του Υφαντή διαμορφώνει το 0-5 αποτέλεσμα ημιχρόνου....Στο δευτερο ιμηχρονο η Γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μιοσουν στο 46΄ λεπτό με πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ το σκορ σε 1-5.
Ο Σ.Φ.Κ Πιερικος εύχεται καλή συνέχεια στον Β. Αμπελοκηπων και ευχαριστεί για την φιλοξενεια καθώς επίσης θα ανταποδώσει στον 2ο γύρω αναλόγως...Στο γήπεδο παραβρέθηκαν ο Γενικός Αρχηγός Γ.Ναρίνογλου οι έφοροι της Ομάδος Κ. Τασος Σαραιλιδης και η Κ.Μαιρη Σολαχιδου όπως και αρκετοί από τους γονείς των παιδιών...