Έλαμψαν οι μικροί του Μπαζάκου (3-3) κόντρα στο Ν.Κεραμίδι

Άκρως θετικό το πρώτο τεστ για την ομάδα της Κ17 του Πιερικού με τον Ηλία Μπαζάκο να χρησιμοποιεί όλο το ρόστερ του και αυτό βεβαία τον ικανοποίησε κατά μεγάλο βαθμό.Το σκορ άνοιξε στο 10’λεπτο της συνάντησης ο Σταλίκας με πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Παρσταδανιάν στην μικρή περιοχή.Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει από τους φιλοξενούμενους καθώς τρία λεπτά αργότερα έκανε το 1-1 ο Σταθακοπουλος.Στο 20ο λεπτό ξανά έφερε μπροστά τους Κ17 ο Ευρυσθένης Κρομμύδας έπειτα από  διπλή προσπάθεια. Το σκορ στο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 2-2 με σκόρερ τον Μυστακίδη.Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές και ο αγώνας έγινε ποιο ανοιχτός.Ο Παρσταδανιάν ήταν αυτός που τρύπωσε στην άμυνα των φιλοξενουμένων και με κεφάλια έγραψε το 2-3 έπειτα απο εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ελενίδη.Ενω Στις καθυστερήσεις ήρθε και το τελικό 3-3 καθώς ο Παμπουκίδης με σουτ μέσα στην περιοχή έστειλε της ομάδες στα αποδυτήρια ισόπαλες.