ΓΑΣ Σβορώνου-Νέοι Πιερικού 2-0

Ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε σήμερα στο  Σβορώνο ανάμεσα στην τοπική ομάδα τον ΓΑΣ και τους Νέους του Πιερικού.Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε νικητή την ομάδα του Σβορώνου η οποία επικράτησε με 2-0.Το παιχνίδι στο πρώτο 20' ήταν μοιρασμένο χωρίς καμία αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες.Στη συνέχεια και προς το τέλος του ημιχρόνου ο Σβορώνος ανέβασε ρυθμό πιέζοντας ψηλά με αποτέλεσμα να αποκτήσει τα ηνία του αγώνα.Ωστόσο αυτή η υπεροχή δεν καρποφόρησε με αποτέλεσμα οι ομάδες να πάνε με το 0-0 στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο  ο ΓΑΣ συνέχισε να έχει την υπεροχή του αγώνα με τον Νέους του Πιερικού να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα επίθεση.Αυτό το κατάφεραν δύο φορές αλλάζοντας πολύ όμορφα την μπάλα και με λίγο δόση τύχης και προσοχής θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ.Τελικά στο 80΄λεπτό μετά από ασυνεννοησία της άμυνας του Πιερικού με τον τερματοφύλακα ο αμυντικός του Πιερικού πέτυχε αυτογκόλ κριματίζοντας τον πορτιέρο του.Το τελικό σκορ του αγώνα γράφτηκε στο 88' όταν με σούτ-βολίδα από τα σαράντα μέτρα (40) η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Δημητρίου.