Απόλλων Λιτοχώρου-Νέοι Πιερικού 1-2

Χορταστικό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι φίλαθλοι βρέθηκαν σήμερα στον δημοτικό γήπεδο <<Πύρρος Δήμας>> στο Λιτόχωρο μιας και ο τοπικός Απόλλωνας ηττήθηκε με 1-2 από την Νέων του Πιερικού.Το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο πρώτο ημίωρο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τις ομάδες να είναι επιφυλακτικές. Όσο περνούσε ο χρόνος οι ομάδες αν΄ρβαζαν ρυθμό και έτσι ο Απόλλων δημιούργησε την πρώτη κλασσική ευκαιρία όταν ο Καλαμπάκας βγήκε τετ α τετ αλλά νικήθηκε από τον Τσολακίδη.Ωστόσο ο Πιερικός ήταν αυτός που προηγήθηκε αφόυ στο 35' της συνάντησης ο Τσιώμης συνεργάστηκε άψογα με τον Νούλα παίζοντας ωραία το 1-2 με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο πλασέ.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων ανέβασε τον ρυθμό του παιχνιδιού και στο 55' λεπτό ισοφάρισε με τον Καλαμπάκα με ωραίο διαγώνιο σούτ μέσα από την περιοχή.Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 77' όταν ο Τσίωμης με ωραία ασίστ ( η δεύτερη στο σημερινό παιχνίδι) έβγαλε τον Δαλαμήτρα σε θέση βολής και με δυνατό σούτ από κοντινή απόσταση σημείωσε το τελικό 2-1 για τους Νέους.